- En gjennomsnittlig bruker av Renteradar.no som er over 50 år, kan spare i snitt nesten 15 000 kroner i året på å flytte boliglånet til banken med best tilbud, forteller siviløkonom Sindre Noss i Renteradar til Vi.no.
Boliglånskunder over 50 år betaler i snitt 0,2 prosentpoeng høyere renter enn de under 35 år, ifølge ferske tall fra Renteradar.
Artikkelen krever Vi pluss abonnement
Nyttig og inspirerende nettavis for 50 +
Vi.no er nettavisen for deg som liker å lese gode saker rundt temaene helse, forbruker, økonomi, familieliv og teknologi.
Du kan si opp når som helst.
Her finner du bruker- og abonnementsvilkår.
Vi bryr oss om ditt personvern
Vi er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger
Velkommen til vårt kommentarfelt
Vi setter pris på kommentarer til artiklene på vi.no. Husk at mange vil lese det du skriver. Hold deg til temaet og vær saklig. Vi gjør oppmerksom på at alle innlegg kan bli redigert eller fjernet av redaksjonen.